itemscope="itemscope" itemtype="http://schema.org/WPHeader"

2 Mart 2014 Pazar

Whatsapp'ın sonu mu gelecek? Yeni Özellikler Whatsapp'ın sonunu mu getirecek?

Whatsapp'ın sonu mu gelecek?
 Yeni Özellikler Whatsapp'ın sonunu mu getirecek?
Bilindiği gibi Whatsapp kısa zaman önce yüksek bir ücret karşılığında Facebook'un da patronu olan Mark Zuckerberg'in eline geçti. Ve transfer gerçekleşir gerçekleşmez hemen programda köklü değişikliklere gidildi. Uygulamaya İlk başta video'lu arama özelliği getirildi. Bu özellik gerçekten de diğer rakip programların yapı taşını oluşturuyordu ve Whatsapp adına büyük bir eksiklik olarak göze çarpıyordu. İkinci ve kullanıcılar arasında devrim olarak nitelendirilen değişiklik ise merakla beklenen uygulama içindeki 'SonGörülmeZamanı' özelliğinin kullanıcıların insiyatifine verilmesi olacak. İşte Whatsapp Uygulamasının kırılma noktası olabilecek aşama burada başlıyor.
Çünki Whatsapp'ın kullanıcılar arasında bu kadar yaygın ve sevilir olmasının en büyük nedeni de attığınız mesajin, gönderdiğiniz kişi tarafından okunup okunmadığına emin olabiliyor olmaktı. Herkes her şekilde birbirine mesaj atabilir, gerek diğer uygulamaları gerekse operatör sms'leri kullanabilirsiniz. Ve attığınız mesajin karşı tarafa iletildiğini de bilebilirsiniz ama gönderdiğiniz kişinin o mesajı görüp görmediğine asla emin olamazsınız. İşte Whatsapp tam da bu noktada devreye giriyor ve arkadaşınızın en son ne zaman uygulamayı kullandığını görerek mesajınızı okuyup okumadığını anlayabiliyordunuz. İşte artık Zuckerberg, Whatsapp'ta bu özgürlüğü kullanıcıların elinden alacak. Ya da tam tersi bir düşünceyle kullanıcılar SonGörülmeZamanları'nın kontrolünü tamamen eline alarak daha özgür hareket edecekler.
 Bakalım hangi düşünce daha ağır basacak ve Whatsapp kullanıcı  sayısı ne kadar artacak veya azalacak. Bunu önümüzdeki günlerde hepimiz göreceğiz...

0 yorum:

Yorum Gönder